Історія в листах

Нещодавно у Ніжинській центральній міській бібліотеці імені М.В. Гоголя відбулась презентація  краєзнавчого видання «Листування.1994-2013. Мюнхен-Ніжен». Це збірник листів відомого поета-неокласика, прозаїка, перекладача, літературознавця, журналіста, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка (2006 р.) Ігоря Качуровського та ніжинського підприємця і мецената Миколи Шкурка.

Дане листування друкується вперше і приурочене 100-річчю від дня народження Ігоря Васильовича. Книгу видано за фінансової підтримки асоціації «Об’єднання підприємств Ніжинщини» і міськрайонної благодійної організації «Благодійний фонд «Ніжен». В представлених листах порушується багато актуальних тем, які стосуються літератури, видавничої справи,  історії, побуту, політики. Багато листів присвячено малій батьківщині письменника – селу Крути.

Презентацію підготували та провели викладач факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Марина Коломійченко та кандидат педагогічних наук, доцент факультету культури і мистецтв Юрій Дворнік.

Микола Пантелійович Шкурко надавав відповіді на запитання: як виникла ідея видати збірник листів, яке значення має дане видання для вивчення історії Ніжина та ніжинщині.

Студенти філологічного факультету Мусієнко Владислав та Семенченко Василь майстерно читали поезію  письменника.

Лейтмотивом до презентації стали вокальні твори, покладені на вірші Ігоря Качуровського у виконанні  магістранта НДУ Сергія Охонька.

Присутнім було представлено відеозапис радіопередачі в Мюнхені на радіо «Свобода».

На захід завітала учениця Ігоря Васильовича, відома поетеса, перекладачка, критик, кандидат філологічних наук, авторка численних статей про поетів української діаспори Олена Бросаліна  (літературний псевдонім Олена О’Лір), яка є автором передмови  та редактором даного видання. Пані Олена поділилася враженнями від спілкування з письменником.

Ще одна гостя, Любов Карпенко – поетеса, композитор з Ічнянщини, Член Національної спілки письменників України, лауреат обласного конкурсу «Краща книга-2004, 2010, 2011, 2012 рр.», представила присутнім видання «Розмова поетів», де вперше публікуються листи Ігоря Качуровського  до Любов Карпенко та Олени О’Лір, поетичні присвяти, поезії.

По закінченню кожен з присутніх мав змогу поспілкуватися з авторами та  отримати примірник збірника «Розмова поетів» з їх автографами.

                                                                      Наталія Пономаренко

department_admin