Бібліотеки Чернігівщини як центри достовірної та відкритої інформації

      12 лютого у місті Чернігові в рамках проекту ПУЛЬС Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX/Україна) на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбувся практикум «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Чернігівській області». Директор Чернігівської ОУНБ Інна Аліференко зазначила, що даний проект покликаний підвищити обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування, саме бібліотеки можуть стати інформаційними майданчиками у Чернігівській області, адже у них є для цього всі можливості.

Консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко розповів про динаміку реформи децентралізації в Чернігівській області, ознайомив присутніх з сучасним баченням комунікації для громад по області.

          Представники засобів масової інформації Чернігова Вероніка Рибак, консультант з питань комунікації; Алла Копилова, продюсер обласного радіо; Андрій Тіток, головний редактор телебачення  Чернігів- UA; Петро Антоненко, головний редактор приватної газети «Світ-інфо» ділилися цікавим досвідом по створенню інформації для ЗМІ, надавали корисні консультації і провели практичне заняття по створенню плану підготовки випуску матеріалу про громаду, як напрацювати механізми ефективної комунікації представників громад та ЗМІ, навчали як правильно інформувати про процес децентралізації.

Історіями успіху співпраці учасників Прес-клубу бібліотек Чернігівщини з журналістами, громадськими організаціями, представниками місцевого самоврядування ділилися Олена Єкименко, директор Ніжинської міської ЦБС; Ніна Мокросноп, директор Сновської ЦБС; Інна Янголь, директор Куликівської ЦБС, Олекна Ругаль, директор Мринської публічної бібліотеки.

Ментор проекту ПУЛЬС Олена Костриця наголосила, що успіх реформи децентралізації залежить від підтримки громади. Цю підтримку можна збільшити, інформуючи населення щодо переваг таких змін. Використовуючи інструменти піару, бібліотеки можуть збільшити доступ до інформації про реформу та про те, як вона впливає на життя в громадах.

                                                                                       Олена Єкименко,  директор Ніжинської міської ЦБС

52097719_2439074572834590_1028130929173856256_n

department_admin