Солдат війни не вибирає

   15 лютого минуло 30 років з дня виведення військ з Афганістану.

Однак, незважаючи на час, і досі Афганістан  залишається незагойною раною, частиною нашої історії. Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Територіальному центрі соціального обслуговування  відбувся вечір – зустріч «Афганістан у долі наших земляків».

   Бібліотека – філія №2, як організатор зустрічі, запросила на вечір учнів Ніжинської ЗОШ I-III ст. №2 разом зі шкільним бібліотекарем Копайло Світланою Іванівною, воїна – афганця Євтуха Сергія Григоровича та матір загиблого Юрія Брюховця – Ію  Аврамівну Брюховець.

   Затамувавши подих, присутні слухали розповідь Сергія Григоровича, який пройшов афганську війну, бачив біль і страждання, смерті побратимів. Пережите закарбувалося в пам’яті, в серці, як осколок снаряду, який постійно болить і нагадує про себе.    Про біль і мужність, щире бойове побратимство поетичним словом співав під гітарний перебір колишній афганський сапер.

   Наслідки війни не обминули матерів солдат. Ія Аврамівна Брюховець розповідала  про свого сина, нестримуючи  материнську сльозу втрати, закарбовану болем часу. За мужність і відвагу Юрій Брюховець був нагороджений орденом Червоної Зірки і медалями.

   Як підкреслила у своєму виступі Лариса Григорівна Алексєєнко ( голова Ніжинської міської організації ветеранів України), після втрати сина мати не впала у відчай, вона активно працювала у ветеранській організації з патріотичного виховання підростаючого покоління і нагороджена високою державною нагородою – Орденом княгині Ольги III ступеня та медаллю «За вірність національній ідеї (2017)».

    Була проведена паралель між подіями в Афганістані та військовими діями на Сході України. Бібліотекар Ніжинської ЗОШ I-III ст. №2 Копайло Світлана декламувала власного вірша «Життя одне». Також зачитали вірші й учні ЗОШ №2 Матвійченко Ростислав, Юровицька Анна  та студенти НККіМ ім. Марії Заньковецької Олійник Сніжана та Купка Ольга, члени клубу «Світоч».    Про пам’ятник воїнам – афганцям розповіла завідуюча бібліотекою – філією №2 Івасенко Ніна Іванівна.

Хвилиною мовчання і пекучою сльозою під «Чорний  тюльпан» вшанували пам’ять полеглих земляків: Юрія Брюховця, Валерія Кузьменка, Андрія Мокрушина, Віктора Нємченка, Миколу Орла, Анатолія Парубця, Анатолія Поливка, Віталія Пузіна.

Глядачам заходу була представлена композиція «Ні війні!», за творами Василя Швеця, яку виконали студенти НККіМ ім. Марії Заньковецької  (художній керівник Ганна Абрамівна Кашковська), а студентка ІІ курсу НДУ ім. Миколи Гоголя Яна Глова виконала пісню «Повертайся живим».

Всі присутні також мали можливість ознайомитися з матеріалами виставки  «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», яку підготувала бібліотека-філія №2, де представлені фотографії, цікава інформація, книги, листи з Афгану, статті з газет тощо.

   Слова на пам’ятнику воїнам-афганцям б’ють в серця: «Люди! Пам’ятайте нас. Вмираючи на афганській землі ми вірили в мирне майбутнє!»

Гавриленко О. В.,

бібліотекар бібліотеки-філїї №2

DSC01263

department_admin