Презентація книг С.Д.Іващенка

     Сергій Данилович Іващенко є автором багатьох відомих шахових посібників. Усе життя він присвятив шахам. Але зараз він пробує займатися прозою. У читальному залі Ніжинської центральної міської бібліотеки відбулась презентація його нових книжок “Школа. Записки дивака” та “Люди і тварини”. Ведуча поетичного знайомства “Нова книга від автора” Тамара Колотило, заввідділом обслуговування ЦБС, ознайомила присутніх з біографією автора.  Бібліотекар дорослого абонементу Людмила Конопля-Носач провела відеопрезентацію сімейного архіву Сергія Даниловича Іващенка. Автор народився в Ніжині 9листопада 1940 року. Його батьки працювали ли Носівській дослідній станції. Мати вивела новий сорт цибулі “Стригунівський-Носівський”, а батько створив сорт столових буряків “Носівський плоский”. Ще в школі Сергійко брав участь у шаховому турнірі на першість Дослідної станції. У 24 роки здобув 1-й розряд в обласних змаганнях і став чемпіоном облради ДСТ “Колос” із шахів. Заочно закінчив Київський інститут фізкультури. Працював лаборантом на кафедрі фізкультури НДПІ, вчителем у ЗОШ N5, керівником  гуртка при Будинку піонерів (який перетворився на шаховий клуб на базі ЗОШ №15). У 2004 році в Ніжині відкрилася спеціалізована дитячо- юнацька спортивна шахова школа, де С. Д. Іващенко працює тренером-викладачем. А ще він співає у міському хорі ветеранів ( раніше був в ансамблі “Червона калина”).На конкурсі професійної майстерності  “Людина року-2016″ Сергій Данилович став переможцем у номінації “Тренер року”.Він – відмінник освіти України та кандидат у майстри спорту з шахів.  Сьогодні він пише про життя. Книжка “Школа. Записки дивака” присвячена спогадам про дитячі роки, школу на Дослідній станції, де автор навчався 7 років. Потім була Носівська середня школа N1, де пролились перші сльози Сергійка. Він захоплювався малюванням, шахами, футболом.  Дуже любив книжки, вільно читав на українській та російській мовах. А читання – це самоосвіта, яку не замінить навчання під тиском педагогів. Згадує автор і своїх вчителів, їх вплив на його життя.

       Збірка “Люди і тварини”- це філософські роздуми. Що організовано доцільніше, людство чи тваринний світ? Адже в соціумі людське й тваринне мирно співіснують. Автор доводить свою теорію точними психологічними портретами тих, з ким йогозвела доля. Не оминає й чиновників, які кажуть одне, а роблять інше. В тваринному світі немає брехні. А у політиків і чиновників це – жахлива хвороба. До наукової та мистецької еліти тепер додалась олігархічна. Сергій Данилович придумав новий термін “ діти олігархічного лихоліття”. Це він про сучасних безпритульних дітей. Автор нагадує, що в Україні катастрофічно впала кількість книжкових магазинів, бібліотек. Зате все більше торгових центрів та генделиків. Не забув він і про сучасні шлюбні стосунки. Так би мовити, розібрав наше життя по цеглинці.

     На презентації виступили члени “Літературної вітальні” Світлана  Кириченко, Віктор  Абузяров, Тамара  Куськал, Сергій Байда, Галина  Худотепла.

      Cтарінко Наталія, бібліотекар ЦБ

 

 

department_admin