А над світом вишиванка цвіте

Із далекого минулого прийшло до нас і рукоділля, плетіння, в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво.

Вишивка – це не лише майстерне творіння золотих рук народних умільців, але й скарбниця вірувань, духовних стремлінь інтелекту нашого народу. У чарівну силу вишивки вірили як у доброго чудодія, що оберігає від усякого лиха. А сила вишивки у візерунках. Вишивку можна читати так, як читають книги.

Працівники бібліотеки – філіалу №4 для дітей міської ЦБС долучилися до святкування Дня вишиванки. Організували та провели етнографічну екскурсію « А над світом вишиванка цвіте» до Народного музею українського старовинного костюму та побуту Ніжинської дитячої хореографічної школи.

Учні 5-го класу ЗОШ №10 та їх класний керівник Кресан А.О. були приємно вражені побаченим та почутим від екскурсовода музею Добрині О.В.

З історією виникнення й розвитком української вишивки п’ятикласники ознайомилися з змістовної розповіді завідуючої філіалом №4 Тимко Т.О. Дружно діти пригадали та виконали пісні про вишиванки разом з бібліотекарем та вчителем, проявили обізнаність в етнографії, відповідаючи на запитання тематичної вікторини.

Час, проведений у спілкуванні з найдавнішим видом українського мистецтва-вишиванням, був приємним для всіх.Вишиванка_фото

                                               Іллічова В. Б., провідний бібліотекар

філіалу № 4

 

department_admin