Бібліомандри до Львова

«Місто із запахом кави та шоколаду», «Місто серед дощів»,        «Маленький Париж», «Український Лондон», «Культурна столиця України» – як тільки не називають місто Лева –  Львів. А ще хочеться додати, що Львів – це справжня бібліотечна столиця. В цьому переконалися учасники делегації бібліотечних працівників Чернігівщини під час культурно-освітньої поїздки до Львова, організованої Чернігівським регіональним відділенням Української бібліотечної асоціації (голова Інна Аліференко). Від Ніжина у складі делегації були: директор Ніжинської міської ЦБС Олена Єкименко, провідний бібліограф Любов Гусєва, бібліотекар Тетяна Єременко.

За статистикою у Львові налічується 40 бібліотечних установ. З 2015 року за підтримки міської влади вже модернізовано 11 книгозбірень. Тому програма візиту до львівських колег була дуже насиченою: Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, Львівська обласна бібліотека для дітей, Пазл-бібліотека, Wiki бібліотека, URBAN бібліотека, Перша Львівська Медіатека, бібліотека «Мультиплекс». Кожна бібліотека має свою назву, свій колорит та родзинку, поєднує класичні методи роботи з сучасними технологіями, приваблює дизайном та сучасним інтер’єром. Зацікавила бібліотечних мандрівників інтерактивна панель Bigtab, для неї спеціально розроблено програмне забезпечення «Інтерактивна карта міста Львова», за допомогою якого відвідувачі можуть мандрувати містом і вивчати його історію та архітектуру. Дитячі бібліотеки мають у фондах книги, надруковані шрифтом Брайля, якими можуть користуватися діти з вадами зору.

Бібліотекою ХХІ століття можна назвати бібліотеку Українського Католицького Університету (Бібліотека Центру Митрополита Шептицького). Книжковий фонд налічує понад 160 000 примірників, також є фонд стародруків та спеціальних колекцій, особисті архіви видатних вчених, меценатів, діячів церкви та окремих громадських організацій. Всі процеси бібліотечної роботи автоматизовано, а під час студентських сесій робота не припиняється цілодобово. Відкрита бібліотека не лише для студентського загалу а й для інших категорій читачів. Має сучасне приміщення, дитячий інтерактивний простір, відвідувачі можуть посмакувати смаколиками у бібліотечному кафе.

Стосовно модернізації бібліотек, то їх простори перетворено на території творчості, комунікації та натхнення. Як зазначають працівники  бібліотек, це не просто бібліотеки, а осередки активного громадського життя, де кожен з відвідувачів – від дошкільнят до людей поважного віку – може знайти заняття до душі.

Про львівські книгозбірні можна розповідати багато, але очевидно те, що поряд з чисельними пам’ятками культури Львова бібліотеки створюють позитивний імідж міста.

                                           Олена Єкименко

Wiki_бiблiотека

 

 

 

department_admin